Site Loader

Obří akvárium Dubaj jednou z hlavních atrakcí obchodního domu Dubai Mall. Kromě něho tady mají navíc ještě zoo, ale akvárium je pro nás suchozemce přece jen asi lákavější.

Prohlédnout si ho můžete nejen z boku ale zejména z tunelu, který prochází celým akváriem. Zájemci si dokonce mohou vyzkoušet plavání s žraloky a jejich krmení! V tomto článku vám podrobně představíme Dubajské akvárium a zoo (Dubai aquarium And Underwater Zoo).

V internetech se často dočtete, že akvárium v Dubaji je největší na světě. Pokud si ale najdete žebříčky obřích akvárií, tak v něm o Dubaji není ani zmínka. S deseti miliony litrů se opravdu nemůže s ostatními zařízeními podobného druhu ve světě rovnat. Přesto si ale Dubai aquarium zaslouží velkou pozornost, díky velké pestrosti druhů a nabízeným zážitkům. Jeden světový rekord ale přece jen v Dubaji dokázali získat, čtěte dál!

Prvenství patří hlavnímu sklu, přes které návštěvníci Dubai Mall koukají do vody. Je to největší skleněná deska jaká kdy byla pro akvárium vyrobena. Má 33 metrů délky, šířka dosahuje 8,5 metrů a celé sklo je 7,5 centimetrů silné.

Nejedná se ale o běžné sklo, nýbrž plexisklo které váží neuvěřitelných 245 tun. Rozměry samotného akvária jsou 51 x 20 x 11 metrů a tunel pod ním má 48 metrů. V obchodním centru Dubai Mall zabírá akvárium celé dvě patra a nad ním je ještě podvodní zoo se 140 druhy zvířat.

Jak se do akvária dostat

Akvárium Dubaj se nachází přímo v obchodním domě Dubai Mall. Do něj se nejsnáze dostanete metrem na stanici Burj Khalifa/Dubai Mall na červené lince metra č. 1.

Stanice ale není přímo v blízkosti akvária a budete se muset trochu projít po mostě Metro link Bridge. I když vlastně ani jít nemusíte, neboť na něm jsou instalovány přibližovací pásy jako na některých letištích. Délka mostu činí 828 metrů a je to také atrakce svého druhu.

Takto se dostanete přímo do Dubai Mallu a zde stačí sledovat ukazatel na Dubai aquarium.

Další varianta cestování je taxi. Dubai je ale velké město a delší cesta může vyjít draho (15 až 100 dirhamů dle délky jízdy)

Akvárium Dubaj- otevírací doba

Od 10 00 do půlnoci

Kolik stojí vstupné (2020)

Samotné akvárium si můžete prohlédnout úplně zadarmo. Vnější stěna je dostupná všem návštěvníkům Dubai Mallu. Všechno ostatní už je ale placené včetně tunelu uvnitř akvária.

Základní lístek, který zahrnuje právě tunel a prohlídku zoo stojí 120 dirhamů.

K mání jsou i levnější lístky, bohužel ale s poznámkou UAE Resident, které si mohou koupit pouze obyvatelé Dubaje.

Za příplatek se můžete na dosah ruky setkat s těmito zvířaty:

KING CROC ENCOUNTER – krokodýli za 100 dirhamů

OTTER ENCOUNTER – vydry též za 100 dirhamů

RAY ENCOUNTER – rejnoci za 100 dirhamů

Balíček EXPLORER EXPERIENCE – 175 dirhamů: tunel + zoo + návštěva zákulisí» + podvodní observatoř + projížďka lodí s proskleným dnem.

Za příplatek si můžete i pohladit rejnoka

Při nákupu lístků se můžete setkat s problémy, že vám budou nabízet jen drahé balíčky a VIP služby. Kasy jsou zde dvě a občas jdou základní lístky zakoupit pouze v jedné. Stačí zajít o patro výš nebo níž a problém je vyřešen.

Úplně nejjednodušší je asi koupit lístky pohodlně přes internet na oficiálním webu akvária. https://www.thedubaiaquarium.com/en/Visitus/TicketInformation.aspx

Velké fronty zde ale nikdy nebývají takže to není zdaleka nutné tak jako v jiných destinacích.

Děti do 3 let mají vstup zdarma. Nemůžete s nimi ale na loďku.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *