Site Loader

Spojené arabské emiráty jsou muslimská země, čemuž odpovídá i tamější vztah k pití. Alkohol v Dubaji je v rozporu nejen s vírou ale i místními zákony.

Otázka na alkohol v Dubaji patří mezi nejčastější nejasnosti, jelikož pravidla jsou zde dost komplikovaná. Na ty může snadno narazit západní turista, pro kterého je alkohol běžnou součástí života.

Zákony jsou v každém emirátu různé. Čeští turisté nejčastěji navštěvují právě Dubaj a Abú Dhabi, kde alkohol pít lze. Ovšem jen v barech nebo v soukromí hotelového pokoje.

Popíjení na veřejných místech nebo plážích je přísně zakázáno a pokuty bývají značně vysoké.

Pokud už zatoužíte po sklence něčeho ostřejšího, tak nezbývá než doporučit nákup už na letišti při příletu v obchodech duty free. Ceny jsou pro našince ale i tak značně vysoké.

Zmatky s licencí na alkohol v Dubaji

Podle dubajských zákonů nemůže věřící alkohol pít ani kupovat. Pro ostatní je vytvořena speciální licence, kterou by měl turista teoreticky získat a na jejím základě kupovat alkoholické nápoje.

Získat ji prakticky je ale velmi složitá věc. Většinou se to podaří pouze lidem, kteří mají v Dubaji trvalý pobyt.

Naštěstí ji v praxi ani nikdo nevyžaduje a ani policie zatím neprovádí žádnou kontrolní činnost v barech. Nákup alkoholu je tak v podstatě bez problémů. Sednout si ale pod vlivem třeba za volant znamená téměř jistou policejní kontrolu a měsíc v base.

Popíjení na veřejnosti bývá trestáno pokutou kolem 2000 dirhamů, což činí cca 14 000 korun

Aktualizace 2019 – nové dočasné licence

V poslední době se zejména v Dubaji snaží tyto právní problémy řešit. Zda dojde k nějakému finálnímu nastavení pravidel lze jen těžko předvídat.

Od léta 2019 se ale začaly pokusně vydávat licence s dočasnou platností pro turisty. Zájemce ji obdrží přímo v místě,kde se alkohol prodává a platí většinou jeden měsíc. Zda tato praxe vydrží dlouhodobě ukáže až čas.

Mějte ale na paměti, že pro její získání je nutné se prokázat cestovním dokladem a musí vám být více než 21 let. Mladší lidé v Dubaji nemohou pít vůbec!

Situace s alkoholem v obchodech

Dubaj i Abú Dhabi jsou zasaženy tzv. suchým zákonem. V obchodech nekoupíte prakticky nic v čem je obsažen alkohol. Mají z něho takový strach, že ho nedávají ani jako příměs do jiných výrobků.

Ceny alkoholu v barech v Dubaji

Kolik stojí alkohol v Dubaji? To je zákeřná otázka. V každém podniku jinak.

  • Pivo 10 – 60 dirhamů
  • Víno až 300 dirhamů za láhev

Jako nejlepší řešení tak vyplývá nákup v duty free nebo dovoz z domova. Pozor ovšem na celní limity, které jsou pečlivě střeženy.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *