Site Loader
Dubajská moderna

Dubaj a dovolená a prosinec, to jsou tři věci, které nejde oddělit. Vrchol turistické sezóny připadá právě na tento měsíc. Během roku nenajdete vhodnější čas pro návštěvu atrakcí, dětských funparků, nákupní horečku a samozřejmě exkurze a poznávání krás města a emirátů.

letecký pohled na Dubaj a pouště

Počasí v Dubaji v prosinci

Denní teploty se velmi zřídka ocitají pod 25 stupni Celsia, zatímco k večeru a v noci se může ochladit pod 20 stupňů. Pro jistotu je lepší přibalit i mikinu a lehčí bundu, která se může hodit při pozdějším návratu na hotel.

Koupání v moři tento měsíc úplně nakloněný není. Užívat si vln perského zálivu samozřejmě můžete, nesmíte ale čekat tropické teploty. Teplota vody se většinou drží lehce nad dvaceti stupni, což je už pro spoustu lidí málo. V dražších hotelích lze nicméně využívat i bazény s ohřívanou vodou. Nezapomeňte ani na sluneční brýle a opalovací krémy, které jsou v Dubaji potřebné po celý rok!

Zajímavé jsou dešťové srážky. Podle statistiky v Dubaji během prosince proprší pouhé dva dny. Často jsou ale srážky krátké a intenzivní. Lijáky, které trvají často jen chvíli jsou ale vždy pro místní obyvatele zdrojem problémů. Nejvíc autonehod připadá na vrub vlhké vozovce, na níž tady nejsou vůbec zvyklí.

Spíše než déšť ale vaši dovolenou může narušit případná písečná bouře. Během nich je pobyt na ulici poměrně nepříjemný a bývají příčinou rušení exkurzí mimo město.

Město rozhodně ale není během zimy ochromené. Nehledě na počasí se tady koná celá řada společenských událostí. V prosinci se slaví národní den Dubaje, což sebou nese řadu kulturních a společenských akcí.

Srovnání zimních zájezdů do Dubaje

Dubaj pro děti (odjezd z Ostravy)

Dubaj + Abu Dhabi

Dubaj EXPO 2020

Pobytové zájezdy

5 dní

5 dní

7 dní

dle výběru od 7 dnů

Dle výběru po celou zimu (kliknětě na tlačítko Ukaž ceny pro aktuální termíny)

Společenské události v prosinci v Dubaji

Mezi významné prosincové události patří mistrovství v rugby. Příznivci kulturního života a kinematografie jistě znají Dubajský filmový festival, který představuje snímky z blízkého východu a přilehlých asijských zemí.

Promítá se nejen v klasických kinosálech ale i na venkovní plochy. Exkluzivní je například obří nafukovací plátno nedaleko od známé Dubajské lokality Jumeirach beach.

Dubaj dovolená a prosinec, to je i přelom roku! Oslava nového roku v Dubaji je nezapomenutelný zážitek. Největší exotika je nejspíše oslava uprostřed pouště při terénní expedici. Ale i relativně obyčejná městská oslava nabývá v Dubaji luxusních a opulentních rozměrů.

Noční vycházky do města ale už vyžadují teplejší oblečení. Navštívit můžete například komplex Globall village. Zde se konají mnohačetné koncerty, zábavné programy pro všechny věkové kategorie a je zde výborná možnost nákupu suvenýrů.

Novoroční oslava a ohňostroj se v Dubaji koná, kde jinde, než u mrakodrapu Burj-Khalifa. Zde se sejde desetitisícový dav aby uviděl pyrotechnickou a světelnou show na vlastní oči.

Úderem dvanácté začnou létat světlice a samotná nejvyšší budova světa se promění v gigantickou promítací plochu pro videomapping a další efekty.

Lidí je ale při oslavách nového roku na tomto místě hodně. Nám trvalo se z davu vymotat přes půl hodiny. Možností je též návštěva některé z restaurací s výhledem na budovu. Nejlepší místa jsou ale rezervována dlouho dopředu.

! otevírá se nová nabídka zájezdů!

Dovolená Dubaj prosinec – zkušenosti

Cesta do Dubaje v prosinci je příjemným vytržením z šedi většiny českých měst. Po mlhavém podzimu můžete konečně uvidět jasné a slunečné dny. V prosinci přitom není potřeba se obávat přílišného vedra. Není problém strávit čas celý den chozením po městě za příjemných teplot.

Čas před Vánoci je navíc spojen s nákupy, kterých si v Dubaji můžete užít opravdu do sytosti ve všech nákupních centrech, kterých tu je opravdu hodně. V některých obchodech se dá i smlouvat a na trhu dokonce musíte. Občas se tak dá pořídit zajímavé zboží za nižší ceny. V Dubaji také funguje účtenková loterie. Vyhrát můžete drahé sportovní auto nebo zlatou cihlu.

Kromě nákupů a utrácení peněz se dá docela pěkný čas strávit vodními radovánkámi ve zdejších akvaparcích. Bez velkých front si můžete užít celou řadu skluzavek a dalších věcí pro vaši zábavu. Teplota vody zde je udržována na 28 stupních po celý rok.

Nezbytným dobrodružstvím je i výlet do pouště. Zdolávání písečných dun a přesypů v autě patří k mírně adrenalinovým zážitkům, které nelze v Dubaji vynechat.

Tip: nejlepší reference máme na zájezdy CK Radynacestu

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *