Site Loader

Spojené arabské emiráty jsou fascinující země plná přírodních i technických divů. Cizinci sem přijíždějí nejen za zdejší ultramoderní architekturou a atrakcemi ale i za písčitými plážemi a teplým mořem. Často tak před cestou vyvstává otázka, kdy je na cestu do Dubaje nejlepší doba?

Hlavní sezóna trvá od října do dubna. Teplota vzduchu se pohybuje v rozmezí od 25 do 30 stupňů, přičemž i voda v moři je většinou příhodná pro koupání.

Dubaj nabízí v zimě nejen architekturu a koupání v moři. Vyzkoušet můžete různá zábavní centra, adrenalinové zábavy typu skoku s padákem nebo safari na dzipech a jízda na velbloudu či potápění. Úplný vrchol zimy je pak obdobím nákupů a slev ve zdejších obchodních centrech.

Nejlepší čas na dovolenou s dětmi

Rodiče navíc musí většinou rodinnou dovolenou plánovat s ohledem i na školní rok. Vzhledem k letnímu horku se ale těžko dá doporučit cestu o velkých prázdninách. Nejlepší čas je právě jaro nebo podzim.

Kromě pěkných pláží v tuto dobu můžete využít i další cíle, vhodné pro děti a mládež. Jsou tu delfinária, aquaparky s tobogány, animační programy pro děti, zábavné parky a mnoho dalšího.

Zima v Dubaji může být i dosti chladná. Leden a únor jsou měsíce, kdy slunce pořád pěkně hřeje. Večer už ale může přijít ke slovu teplejší oblečení a ani na koupání v moři nemusí být ta správná teplota. Zimní vítr vane v emirátech ze severu a snižuje občas teplotu přes den i pod dvacet stupňů Celsia. Toto počasí je ale poměrně vhodné právě pro nákupní zájezdy ale i poznávání památek a zajímavých míst nejen v Dubaji ale i ostatních částech této země.

Má cenu letět do Dubaje v létě?

Koupání v moři s výhledem na moderní mrakodrapy je v Dubaji oblíbeným způsobem trávení volného času

Má i nemá. Horka přes 45 stupňů asi zažít nechcete, ale ty netrvají celé léto. Letní měsíce jsou v Dubaji obdobím mimosezony. Ta trvá od května do srpna.

Tip: Přečtěte si víc o poznávacích zájezdech do Dubaje s programem zahrnujícím i koupání v moři!

Začátkem května nemusí být horko tak velké. Zima vám ale rozhodně nebude a i moře uspokojí milovníky opravdu teplé vody. Zároveň bývá pobyt v Dubaji během tohoto období velmi levný.

Všechny budovy i dopravní prostředky jsou navíc v Dubaji bez výjimek vybaveny účinnou klimatizací.

Hlavní program letních turistů obyčejně sestává kromě času na pláži, opět z návštěv místních mrakodrapů a obchodních center. Fungují i již zmíněné aquaparky vyzkoušet můžete i Ski Dubaj. Uzavřenou budovu, kde se i v létě snadno ochladíte s lyžemi na sněhu.

Výlety na dzipech do pouště jsou velmi oblíbené

Závěrem

Dubaj je asi jediné místo v oblasti Arábie, které má perfektní podmínky pro přežití i za letních veder přes padesát stupňů (to se tady občas stává). Přesto je ale pro našince nejvhodnější zvolit si šikovnější termín období jara nebo podzimu, které zde spíše vyhovuje naším přestávám o letním počasí. Pokud vás zajímá spíše poznávání země a lidí a neplánujete trávit čas na pláži, tak s klidem zkuste i zimu! Umíněně lednové počasí přímo vybízí k poznávání i ostatních emirátů a výpravám za historií!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *