Site Loader

V Dubaji příliš nenarazíte na ubytování ve stylu All inclusive. To je běžné v jiných zemích tohoto regionu, které jsou zaměřené na plážovou turistiku. Dubaj je ale přece jen trochu jiný svět.

Většina ubytování zahrnuje pouze snídani či za příplatek polopenzi. Nemusíte ale zoufat, že v emirátech zemřete hlady. Jídlo je dostupné na každém kroku. O tom co si dát a za jakou cenu se dočtete v našem článku.


Pouliční jídlo


Nejlevnější varianta lidového stravování v Dubaji. Ne všichni turisti si na něj ale troufnou, z obavy o svůj žaludek. Přece jen nejsme zvyklí na orientální kombinace surovin a samozřejmě hodně záleží na čistotě konkrétní provozovny. Ty jsou jako všechno levné v rukách imigrantů z jižní Asie.


V Dubaji patří mezi populární pokrmy klasický kebab, který u nás také známe velmi dobře. Ceny se pohybují od 6 do 12 dirhamů. Další varianty jsou různé indické druhy pečiva v ceně do 4 dirhamů, íránský chléb se sýrem za 6 a nebo klasické kuře na grilu, které se dá pořídit kolem 20 dirhamů.


Většina těchto jídel není typických pro Dubaj. Připravují je totiž právě ti imigranti z Indie či dalších zemí blízkého východu. Koření a ingredience mohou být dosti odlišné od našich, což je většinou záruka exotické chuti a nevšedních zážitků. Na pozoru by se ale měli mít alergici, jelikož u spousty věcí nevíte co vlastně obsahují.


Jidlo ze supermarketu.


Dubajské supermarkety často mají oddělení, kde si můžete nakoupit hotové jídlo. Risk je zde velmi malý, neboť se jedná o průmyslově vyráběné potraviny. Narazíte na klasické sandwiche do 5 dirhamů, indickou samsu za 2-4 dirhamy, pizzu a obyčejné pečivo. Ceny v marketech můžou být lehce vyšší než na ulici.


Levné restaurace a fast foody v Dubaji


V případě, že se vám nechce do orientální či asijské kuchyně, vás může spasit od hladu rychlé občerstvení. Klasické menu v McDonald’s vás vyjde okolo 30 dirhamů. Bageta v Subway bývá o trochu levnější. Levnější restaurace nabízejí kávu do 15 – 20 dirhamů. Celý oběd nebo večeře se pohybuje od 50 do 80 dirhamů na jednu osobu. Nejvýhodnější bývá využít různé menu, business obědy a podobné nabídky v konkrétním místě.


Večeře v některé z lepších restaurací


Ve Spojených arabských emirátech si potrpí na vybranou kuchyni. Kromě levných indických a pákistánských restaurací zde naleznete kvantum dražších a velmi solidních podniků. Ty nabízejí nejen arabskou kuchyni ale často i italskou nebo francouzskou. Vše samozřejmě pod dohledem špičkových šéfkuchařů.


Je ovšem nutné počítat s výraznými cenovými rozdíly. Zatímco v levné restauraci se lze dobře najíst za 60 dirhamů, v lepším podniku jde často o násobky této sumy. Večeře pro dva za 500 dirhamů není nic výjimečného.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *